Za Nami Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych

Od wczesnego środowego, mroźnego aczkolwiek słonecznego poranka w Parku Miejskim w Dziwnowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców w ramach Igrzysk Dzieci 2022/2023, Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2022/2023 oraz Licealiady 2022/2023.

W zawodach udział wzięło 120 zawodników oraz zawodniczek, którzy do pokonania mieli ten sam dystans około 800 metrów.

Po przeprowadzeniu ośmiu biegów komisja sędziowska dokonała przeliczenia wyników na punkty i tym samym poznaliśmy zwycięzców tegorocznych zawodów, którzy będą reprezentować Powiat Kamieński w Finale Wojewódzkim, który odbędzie się 19 kwietnia br. w Gryfinie.

A tak prezentują się wyniki:
Igrzyska Dzieci 2022/2023
Kategoria Dziewcząt:
I miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie - 40 pkt.
II miejsce - Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie - 57 pkt.
III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim - 59 pkt.

Kategoria Chłopców:
I miejsce - Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie - 40 pkt.
II miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie - 52 pkt.
III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim - 64 pkt.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2022/2023
Kategoria Dziewcząt:
I miejsce - Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie - 26 pkt.
II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim - 30 pkt.
III miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie - 33 pkt.

Kategoria Chłopców:
I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim - 28 pkt.
II miejsce - Szkoła Podstawowa im. Juliana Grunea w Świerznie - 33 pkt.
III miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie - 35 pkt.
IV miejsce - Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie - 40 pkt.

Licealiada 2022/2023
Kategoria Dziewcząt:
II miejsce - Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim - 26 pkt.
III miejsce - Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Benicach - 32 pkt.
IV miejsce - Liceum Społeczne im. Prof. Piotra Zaremby w Dziwnowie - 58 pkt.

Kategoria Chłopców:
I miejsce - Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim - 19 pkt.
II miejsce - Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim - 20 pkt.
III miejsce - Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Benicach - 46 pkt.
IV miejsce - Liceum Społeczne im. Prof. Piotra Zaremby w Dziwnowie - 51 pkt.

Najlepsi zawodnicy oraz najlepsze zespoły w poszczególnych kategoriach wiekowych z rąk pana Marka Szymańskiego, Powiatowego Koordynatora Imprez Sportowych otrzymały pamiątkowe medale oraz statuetki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim.