Uczniowie powrócili do współzawodnictwa sportowego

Dnia 27 września br. w Parku Miejskim w Dziwnowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców w ramach Igrzysk Dzieci 2023/2024, Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2023/2024 oraz Licealiady 2023/2024.

W zawodach udział wzięło 168 zawodników reprezentujących Szkołę Podstawową im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie, Szkołę Podstawową Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kamieniu Pomorskim, Publiczną Szkołę Podstawową im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie, Szkołę Podstawową im. Juliana Grunera w Świerznie, Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim, Liceum Społeczne im. prof. Piotra Zaremby w Dziwnowie oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Benicach.

Pełne wyniki:
Igrzyska Dzieci - kategoria dziewcząt

I miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie
II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim
III miejsce - Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie
IV miejsce – Szkoła Podstawowa im. Juliana Grunera w Świerznie

Igrzyska Dzieci - kategoria chłopców
II miejsce - Szkoła Podstawowa im. Juliana Grunera w Świerznie
DSQ - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie
DSQ - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim

Igrzyska Młodzieży Szkolnej - kategoria dziewcząt
I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim
DSQ - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie

Igrzyska Młodzieży Szkolnej - kategoria chłopców
I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim
II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie
IV miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kamieniu Pomorskim

Licealiada - kategoria dziewcząt
I miejsce - Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Benicach
II miejsce - Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim
III miejsce - Liceum Społeczne im. prof. Piotra Zaremby w Dziwnowie

Licealiada - kategoria chłopców
II miejsce - Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Benicach
III miejsce - Liceum Społeczne im. prof. Piotra Zaremby w Dziwnowie

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim.
Dziękujemy za pomoc w organizacji zawodów pracownikom Miejskiego Ośrodka Sportu i Kultury w Dziwnowie oraz nauczycielom wychowania fizycznego.