DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej, znany częściej jako Dzień Nauczyciela. Jest to święto  wszystkich Nauczycieli, Wychowawców, Pedagogów oraz Pracowników Administracji i Obsługi. Obchodzony jest
w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego
w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa
w Polsce.

16 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego przygotowali program artystyczny. W trakcie uroczystości została przybliżona historia Komisji Edukacji Narodowej. Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz pracownicy Administracji i Obsługi zostali wyróżnieni w poszczególnych kategoriach ,,Flemmingami”. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego złożyli życzenia dyrektorowi, nauczycielom oraz pracownikom szkoły.