Uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas mundurowych

„My uczniowie klasy pierwszej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Benicach uroczyście ślubujemy…” – tak rozpoczyna się rota ślubowania jaką składają uczniowie klas pierwszych Technikum Hodowli Koni o profilu Policja Konna i Technikum Leśnego.

W obecności Dyrektora Szkoły, grona pedagogicznego, zaproszonych gości, rodziców oraz koleżanek i kolegów, uczniowie pierwszych klas ślubowali na sztandar szkoły. Ten uroczysty moment pozwolił na oficjalne przyjęcie ich w poczet społeczności szkolnej.

Podczas akademii przedstawiciele Komendanta Powiatowego Policji w Kamieniu Pomorskim i Nadleśniczego Leśnictwa Rokita dokonali także pasowania kadetów, natomiast Dyrektor Szkoły wręczył uczniom akty ślubowania.

Na zakończenie uroczystości uczniowie naszej szkoły przygotowali pokaz jazdy konnej oraz stoisko leśne, w ramach którego m.in. prezentowali nowoczesny symulator pozyskania drewna.

Pierwszoklasistom życzymy powodzenia w szkole, zapału do nauki i wielu sukcesów.