ŚWIETO NIEPODLEGŁOŚCI

Listopad to miesiąc, w którym obchodzimy nasze Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji, w naszej szkole odbył się uroczysty apel.

Wydarzenie to rozpoczęło się od wyświetlenia prezentacji multimedialnej dotyczącej okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Po wspólnym  odśpiewaniu hymnu państwowego rozpoczął się montaż muzyczno – słowny, którego głównym tematem była długa droga, jaką przeszło państwo polskie w procesie formowana się granic II Rzeczypospolitej.

W trakcie uroczystości, społeczność szkolna, miała okazję odśpiewania pieśni patriotycznych, zarówno tych z okresu walk o niepodległość, jak i współczesnych.

Uroczyste spotkanie zakończyło wystąpienie Pana Dyrektora Marka Maślaka, który  mówił o potrzebie pielęgnowania pamięci o polskiej historii oraz szanowania wolności.