Konkursu Wiedzy Ekologicznej

24 listopada 2023 roku w siedzibie Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach odbył się finał regionalny Konkursu Wiedzy Ekologicznej. Hasło przewodnie konkursu brzmiało: „Ekologia - inwestycja dla przyszłych pokoleń”.

Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Jakub Wyczkowski z klasy V THK i Nikodem Jurkiewicz z klasy I TL.

         W konkursie, uczestniczyli uczniowie ze szkół ponadpodstawowych z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: pierwszy - test pisemny, składający się z 50 pytań, drugi z części ustnej. Test wyłonił 6 laureatów, którzy wzięli udział w części ustnej, w tym naszego ucznia Nikodema, który zajął 2 miejsce. Po zsumowaniu wyników części pisemnej i ustnej, komisja wyłoniła 3 zwycięzców i 3 wyróżnionych.
Ostatecznie nasz uczeń Nikodem Jurkiewicz zajął I miejsce.

Podsumowaniem konkursu było wręczenie dyplomów i cennych nagród laureatom oraz nagród książkowych pozostałym uczestnikom konkursu.