DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

        14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej, znany częściej jako Dzień nauczyciela. Jest to święto  wszystkich nauczycieli, wychowawców, pedagogów oraz pracowników administracji i obsługi. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.
        W podziękowaniu za trud włożony w codzienną pracę, pracownicy szkoły otrzymują tego dnia podziękowania i życzenia od uczniów, często także drobne upominki: kwiaty i słodycze.

         W tym uroczystym dniu odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Uczniowie przygotowali program artystyczny, którego głównym wątkiem tematycznym była praca nauczycieli.

                     Przedstawiciele Samorządu Szkolnego złożyli życzenia dyrektorowi, nauczycielom oraz pracownikom szkoły. Na zakończenie uroczystości, Pan dyrektor podziękował wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi  za zaangażowanie i ogromny wkład pracy  na rzecz szkoły oraz za poświęcenie i serce, którym obdarzają swoich uczniów.